Our product range includes a wide range of ss expansion bellows and ss round bellow.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Bore Size | 40 mm |
| Bellows Material | SS304 |
| Pressure Rating | PN16 |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| End Connection | Flanged |
| Movement Type | Lateral, Axial + Lateral, Axial |
| No of Plies | 4 ply |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Finishing | Polished |
| Diameter | 8 inch |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Bore Size | 25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Bellows Material | SS304 |
| Pressure Rating | PN16 |
| Color | Silver |
| End Connection | Welded |
| Movement Type | Axial, Torsional, Lateral |
| No of Plies | 5 ply |
| Shape | Round |
| Finishing | Polished |
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Milin Soni (Marketing Manager)
Mahantam Engineering & Services
E-80, Gayatri Krupa Tenament, Beside Dharti, Waghodia Road
Vadodara - 390019, Gujarat, India