We are a leading Manufacturer of metal flexible hose from Vadodara, India.
₹ 1000 / Meter Get Latest Price
| Hose Diameter | 6 mm |
| Hose Length | 1 m |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Material Grade | SS304 |
| Hose Type | Braided |
| End Connection | Flanged |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 Meter |
| Material | SS |
| Grade | SS 306 |
| Packing Type | Packet |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3 inch |
| Size/Diameter | 3/4 inch |
Minimum order quantity: 10 Meter
Milin Soni (Marketing Manager)
Mahantam Engineering & Services
E-80, Gayatri Krupa Tenament, Beside Dharti, Waghodia Road
Vadodara - 390019, Gujarat, India